Ndërlidhjet

Shtyhet Darka e Lamës


Pamje arkivi.

Ceremonia tradicionale e “Darkës së Lamës”, e paraparë të mbahej sot në qytetin e Pejës, është shtyrë.

Siç njofton zyra për media e presidentes kjo është shtyrje është bërë për arsye teknike.

“Zyra e Presidentes njofton opinionin publik se manifestimi tradicional "Darka e Lamës", i paraparë të mbahet sot në qytetin e Pejës, është shtyrë për një kohë tjetër për shkaqe organizative dhe teknike.”

"Dita e Falënderimit - Darka e Lamës" është ceremoni tradicionale institucionale e organizuar nga Presidenti/ja e Republikës së Kosovës.

XS
SM
MD
LG