Ndërlidhjet

Mustafa: Nuk u nënshtrohem ultimatumeve të opozitës


Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka përjashtuar mundësinë që ai t’iu nënshtrohet ultimatumeve të opozitës për tërheqjen e nënshkrimeve nga marrëveshjet që i ka firmosur me Beogradin për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe dhe me Podgoricën për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, Mustafa ka shprehur keqardhje për dhunën, siç e ka cilësuar ai, të shkaktuar nga opozita ndaj institucioneve të Kosovës.

Mustafa ka thënë se është i gatshëm që për marrëveshjet e kontestuara nga opozita, të ballafaqohet me debat në Kuvend, porse nuk do t’iu nënshtrohet ultimatumeve dhe kërcënimeve.

Sipas kreut të Qeverisë së Kosovës, opozita po kërkon zgjedhje, duke menduar se edhe zgjedhjet do të zhvillohen me gaz lotsjellës nëpër vendvotime.

Njëherësh, ai u ka bërë thirrje organeve të drejtësisë që të vazhdojnë punën dhe të ndriçojnë rastet ku përfaqësues opozitarë janë përfshirë në incidente brenda Kuvendit.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG