Ndërlidhjet

Kerry takon liderët e vendeve për krizën në Siri


Foto arkivi.

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry pritet të takohet me liderët e Rusisë, Arabisë Saudite, Turqisë dhe Jordanisë, rreth krizës në Siri, raporton Reuters.

Sekretari Kerry ka thënë se në takimet këtë javë për krizën në Siri “do të sqarohen opsionet dhe veprimet tona si do të veprojmë më tutje.”

Ndërkohë Rusia ka thënë se është duke e konsideruar propozimin e sekretarit Kerry, për këtë takim në nivel liderësh.

XS
SM
MD
LG