Ndërlidhjet

Një person është vrarë dhe dy janë plagosur rëndë në Universitetin Shtetëror të Tenesisë në Nashville, raporton policia amerikane.

Hyrja në universitet është bllokuar.

Nuk ka shenja se sulmuesi është ende aktiv, raporton agjencia e lajmeve AP.

Të shtënat me armë kanë filluar të enjten në mbrëmje.

Ky incident vjen pas atij që ndodhi një javë më parë, ku tre njerëz u lënduan afër kampusit të kolegjit.

XS
SM
MD
LG