Ndërlidhjet

Delawie: Dhuna në Kuvend rrezikon të ardhmen e Kosovës


@Shutterstock

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka reaguar sërish përmes rrjetit social Twitter, mbi zhvillimet e fundit që pasuan ndërperjen e punimeve të Kuvendit të Kosovës.

"Gazi lotsjellës dhe dhuna nuk kanë vend në Kuvend; veprimet e tilla rrezikojnë të ardhmen e Kosovës", ka thënë ambasadori amerikan.

XS
SM
MD
LG