Ndërlidhjet

Tërmet në Azinë Jugore


Foto ilustruese.

Një tërmet 7.6 shkallë të Rihterit, me qendër në verilindje të Afganistanit, ka goditur Azinë jugore.

Sipas raportimeve dridhjet janë ndjerë edhe në Delhi, Islamabad dhe Kabul.

Nuk ka raportime të menjëhershme për viktima apo dëme materiale.

Siç raporton AP, njerëzit përgjatë Indisë veriore kanë filluar evakuimin nga ndërtesat.

XS
SM
MD
LG