Ndërlidhjet

Rritet numri i viktimave të tërmetit në Azinë Jugore


Ilustrim

Operacionet e shpëtimit po vazhdojnë në Pakistan dhe Afganistan, pas tërmetit shkatërrues që ka goditur Azinë Jugore të hënën.

Zyrtarët kanë thënë sot se numri i të vdekurve nga katastrofa ka kaluar 300 dhe vazhdon të rritet.

Në Pakistan, së paku 237 njerëz janë vrarë, ndërsa në Afganistan 76.

Tërmeti ka pasur fuqinë prej 7.5 shkallësh të Richterit dhe ka goditur në verilindje të Afganistanit, rreth 250 kilometra nga Kabuli.

XS
SM
MD
LG