Ndërlidhjet

Lavrov-Zarif bisedojnë për krizën në Siri


Pamje arkivi.

Ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka biseduar me homologun e tij iranian Mohammad Javad Zarif rreth krizës në Siri, raporton ministria e jashtme ruse.

Përmes një bisede telefonike, që kanë zhvilluara Lavrov dhe Zarif, kanë kërkuar ndërmarrjen e të gjitha masave në mënyrë urgjente, për përmirësimin e dialogut politik në Siri.

Ata kanë dhënë se të gjitha vendet e rajonit duhet të përfshihen në këtë dialog.

XS
SM
MD
LG