Ndërlidhjet

Bastiset zyra e Federatës Gjermane të Futbollit


Ilustrim

Policia në Frankfurt ka bastisur zyrën e Federatës Gjermane të Futbollit, nën dyshimet për evazion fiskal që lidhet me Kampionatin Botëror të Futbollit më 2006.

Shtëpitë e presidentit të Federatës Gjermane, Wolfgang Niersbach, paraardhësit të tij, Theo Zwanziger, dhe sekretarit të përgjithshëm, Horst Schmid, janë bastisur po ashtu.

Këto zhvillime pasojnë raportet për ngritjen e një fondi sekret, në vlerë 6.7 milionë eurosh, për të siguruar votat për Gjermaninë si nikoqire të Kupës së Botës më 2006.

Federata Gjermane e Futbollit ka hedhur poshtë akuzat.

XS
SM
MD
LG