Ndërlidhjet

Serbi, arrestohen dy udhëheqës të rrjeteve narkotike


Iustrim

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, ka njoftuar se në katër aksione të ndara policie, janë arrestuar dy persona, udhëheqës të rrjeteve narkotike në Serbi.

Ai ka thënë se me këto arrestime është shkëputur rrjeti më i madh i kontrabandimit të armatimit në territorin e Serbisë dhe Francës, ndërkaq i arrestuar është edhe një person, i dyshuar për disa sulme në Maqedoni.

XS
SM
MD
LG