Ndërlidhjet

Kryeministri i Etiopisë thotë se nuk ka frikë nga mediat e lira


Hailemariam Desalegn.

Kryeministri i Etiopisë i ka thënë BBC se ai nuk ka frikë ndaj kritikave nga gazetarët, pavarësisht reputacionit që ka vendi, për të kufizuar lirinë e shprehjes.

"Mediat e lira janë shumë të domosdoshme për procesin demokratik dhe zhvillimin, e vendit" ka thënë presidenti Hailemariam Desalegn.

Ai këmbënguli se disa blogerë dhe gazetarë të arrestuar, vitin e kaluar nuk ishin gazetarë të vërtetë dhe ata kishin lidhje me terroristë.

XS
SM
MD
LG