Ndërlidhjet

Dhjetëra të vrarë në Paris


Policia franceze tha se mbi 40 veta u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën në disa sulme në Paris të premten mbrëma.

Njoftohet se disa persona të armatosur hapën zjarr në të paktën dy bare para se të iknin nga vendi I ngjarjes.

Ndërkohë, disa shpërthime janë dëgjuar në veri të qendrës së qytetit afër stadiumit të Francës ku po luhej ndeshja miqësore e futbollit ndërmjet Gjermanisë dhe Francës.

Presidenti francez Francois Hollande dhe ministri i brendshëm Bernard Cazeneuve po ndiqnin lojën dhe u larguan menjëherë pas njoftimeve për sulmet.

XS
SM
MD
LG