Ndërlidhjet

Në Kosovë është sot ditë zie, në nderim të viktimave të sulmeve terroriste në Paris.

Me vendimin e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës, brenda dhe jashtë vendit.

Nga sulmet e 13 nëntorit në Paris kanë humbur jetën 129 persona dhe janë plagosur mbi 350 të tjerë.

Përgjegjësinë për sulmet e kanë marrë militantët e Shtetit Islamik.

Autoritetet më të larta politike dhe publike në Kosovë i kanë dënuar ashpër sulmet dhe kanë shprehur solidaritet me popullin francez.

XS
SM
MD
LG