Ndërlidhjet

Udhëheqësit botërorë janë mbledhur në Turqi për samitin e G20-ës, apo grupit të vendeve më të industrializuara.

Gjatë takimit dyditor në qytetin Belek, liderët pritet të diskutojnë për çështje globale, si lufta kundër terrorizmit, konflikti në Siri, kriza me migrantë dhe ndryshimet klimatike.

Bisedimet vijnë pas sulmeve të së premtes në Paris, të cilat kanë lënë të vrarë së paku 129 veta dhe të plagosur mbi 350.

XS
SM
MD
LG