Ndërlidhjet

Paris: Një sulmues i dyshuar mund të jetë në arrati


Paris

Zyratët francezë thonë se janë vënë në kërkim të njërit prej sulmuesve të dyshuar në Paris, i cili ia ka dalë të arratiset.

Shtatë sulmues – dy nga të cilët kanë jetuar në Belgjikë – kanë vdekur gjatë sulmeve të shumëfishta në restorante, në një sallë koncertesh dhe pranë një stadiumi të futbollit, kanë thënë autoritetet franceze.

Megjithatë, gjetja e një makine me disa kallashnikovë brenda, ka nxitur dyshimet se së paku një i dyshuar mund të jetë arratisur.

Franca është në zi kombëtare për 129 veta që janë vrarë në sulmet e së premtes në Paris.

XS
SM
MD
LG