Ndërlidhjet

Sulmet në Paris: Kërkime masive për të dyshuarin kryesor


Policia franceze ka publikuar fotografinë e të dyshuarit kryesor për sulmet në Paris...

Kërkime masive janë duke u zhvilluar për anëtarët e mbijetuar të grupit islamist, i cili ka vrarë 129 persona, të premten në Paris.

Policia ka identifikuar Salah Abdeslamin, 26 vjeç, si të dyshuar kryesor.

Të shtunën, ai ka qenë në një automjet, i cili është ndaluar nga policia pranë kufirit me Belgjikën, kanë thënë zyrtarët.

Ai raportohet se është marrë në pyetje, është kontrolluar dhe është lejuar të largohet së bashku me dy persona të tjerë që kanë qenë në makinë.

Policia e ka përshkruar Abdeslamin si të rrezikshëm dhe ka paralajmëruar njerëzit që t’i mos afrohen.

XS
SM
MD
LG