Ndërlidhjet

Davutoglu merr mandatin për formimin e qeverisë


Ahmet Davutoglu

Presidneti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka dhënë kryeministrit Ahmet Davutoglu mandatin për të formuar qeverinë e re, pasi zgjedhjet e parakohshme më 1 nëntor kanë nxjerrë fituese Partinë për Drejtësi dhe Zhvillim.

Davutoglu ka takuar sot Erdoganin në pallatin presidencial.

Ai pritet të emërojë ministrat e tij të mërkurën ose të enjten.

Kabineti i ri pritet të mbushet me besnikë të Erdoganit.

XS
SM
MD
LG