Ndërlidhjet

Zyra e BE-së kërkon përmbajtje nga dhuna


Prishtinë, 18 nëntor 2015.

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë i ka bërë thirrje opozitës që të tregojë respekt për institucionet e popullit të Kosovës, si dhe të përmbahet nga dhuna që kërcënon sigurinë e njerëzve dhe funksionimin normal të shkollave dhe shërbimeve publike.

Deklarata pason përleshjet e sotme në Prishtinë, midis policisë dhe protestuesve, të cilët janë mbledhur pas arrestimit të deputetes së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi.

Kjo e fundit është arrestuar si pasojë e veprimeve të opozitës për bllokimin e Kuvendit.

Për më shumë hollësi, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG