Ndërlidhjet

Përkujtohet gazetari i vrarë amerikan


Muzikë në konsullatën e Shteteve të Bashkuara në Peshauar të Pakistanit për të përkujtuar gazetarin e vrarë amerikan, Daniel Pearl. Pearl, korrespondent i gazetës Wall Street Journal, është gjetur i vrarë në Karaçi në vitin 2002, pasi është rrëmbyer. Në një ceremoni, mbrëmjen e 17 nëntorit, muzikantët kanë nderuar jetën e Pearlit dhe të dhjetëra gazetarëve të tjerë, që janë vrarë në Pakistan.

XS
SM
MD
LG