Ndërlidhjet

Gjendet trupi i tretë në qytetin Saint-Denis, në Francë


Pamje nga qytetit Saint Denis.

Autoritetet franceze thonë se është gjetur edhe trupi i tretë, në banesën në periferi të Parisit, që u kontrolluan nga policia gjatë sulmeve terroriste të javës së kaluar.

Prokurorët thanë se trupi i një gruaje është gjetur gjatë natës në banesë në qytetin e Saint-Denis pas bastisjes, por nuk ka dhënë detaje mbi identitetin e saj.

Një pasaportën e gjetur ajo mban emrin Hasna Aitboulahcen, e cila shpërtheu veten gjatë operacionit policor.

Ajo ishte kushërira e organizatorit të dyshuar belg Abdelhamid Abaaoud, për sulmet në Parisi, që u vra gjatë bastisjes.

Sulmet nga persona të armatosur në një sallë koncertesh, në një stadium sportiv, në bare, dhe restorante që kanë ndodhur në Paris, më 13 nëntor, kanë lënë të vrarë 129 persona dhe më shumë se 350 të plagosur.

XS
SM
MD
LG