Ndërlidhjet

Kerry, më 2 dhjetor, viziton Kosovën


John Kerry

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën më 2 dhjetor.

Në një konferencë për media, zyrtari i Departamentit të Shtetit, Mark Toner, ka bërë të ditur se Kerry do të udhëtojë në dhjetor drejt Francës, Belgjikës, Kosovës, Serbisë, Qipros dhe Greqisë.

“Në Kosovë ai do të diskutojë me zyrtarët e shtetit për çështje dypalëshe dhe rajonale”, ka thënë Toner.

XS
SM
MD
LG