Ndërlidhjet

Në QKUK largohen granata dore dhe fishekë


Pamje nga Prishtina

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë gjetur dy granta dore dhe një numër fishekësh, thotë për Radion Evropa e Lirë, Shpend Fazliu zëdhënës në këtë institucion.

“Policia e Kosovës i ka larguar dy granta dore dhe një numër fishekësh të cilët kanë qenë të vendosur në hapësirën e lartë (tavanin) e zyrës, ku ndodhet administrata e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës”, tha Fazliu.

Mëtutje, ai është shprehur se “presim që organet e hetuesisë, policia, prokuroria dhe organet tjera të drejtësisë ta thonë fjalën e tyre, ta hulumtojnë se si ka ardhur deri te ky rast dhe po ashtu të zbardhin detajet e tjera në lidhje më mjetet që kanë qenë aty”.

XS
SM
MD
LG