Ndërlidhjet

Të shtëna në Kaliforni, së paku 20 viktima


Foto arkivi

Policia në Kaliforni është duke ndjekur një rast të të shtënave masive.

Raportohet për së paku njëzet viktima.

Departamenti i Zjarrfikësve në San Bernardino ka shkruar në Twitter se është duke iu përgjigjur një “incidenti të të shtënave me 20 viktima”.

Është ende një “skenë shumë aktive” dhe policia po bën përpjekje të sigurojë ndërtesën, ka thënë në anën tjetër një zëdhënëse e Departamentit të Policisë.

Sipas saj, mund të jenë tre persona të armatosur me armë të rënda. Ajo nuk e ka konfirmuar numrin e viktimave.

XS
SM
MD
LG