Ndërlidhjet

Një vit prapa hekurave


Më 5 dhjetor, 2014, gazetarja hulumtuese dhe kontribuesja në Radion Evropa e Lirë, Khadija Ismayilova, është arrestuar nga autoritetet e Azerbajxhanit nën akuzat që janë cilësuar si politike. Pavarësisht dënimit me 7.5 vjet burgim, Ismayilova mbetet sfiduese.

XS
SM
MD
LG