Ndërlidhjet

Moskë: Nga eksplodimi në stacion – 5 vetë të lënduar


Hetuesit policorë rusë në vendin ku ka ndodhur eksplodimi i mbrëmshëm në Moskë

Zyrtarët rusë thonë se nga një pajisje e vogël eksploduese në një stacion të autobusëve në pjesën qendrore të Moskës janë lënduar pesë vetë.

Ky shpërthim ndodhi mbrëmë vonë në rrugën Pokrovka, në të cilën gjenden shumë kafene dhe restorante.

Policia ruse i ka hedhur poshtë sugjerimet se eksplodimi ishte pasojë e sulmit terrorist, duke thënë se për këtë rast janë hapur “hetime për hiliganizëm”.

XS
SM
MD
LG