Ndërlidhjet

Putin: Donald Trump është lider i talentuar


Vladimir Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka cilësuar miliarderin amerikan Donald Trump, si lider në garën amerikane presidenciale dhe ka thënë se mirëpret thirrjen e biznesmenit amerikan për marrëdhënie më të ngushta amerikano – ruse.

“Ai është një person që shquhet – është i talentuar, pa asnjë dyshim”, ka thënë Putin, duke e cilësuar kandidatin republikan për president të Shteteve të Bashkuara, si favorit të dukshëm.

Edhe zoti Trump ka thënë se do të mund të bashkëpunonte me liderin rus.

"Mendoj se do t’ia kaloja mirë me të”, ka thënë Trump gjatë një interviste dhënë rrjetit televiziv CNN, në tetor.

XS
SM
MD
LG