Ndërlidhjet

Mourinho nuk do të pushoj pas përjashtimit nga Chelsea


Ilustrim

Jose Mourinho nuk e ka në plan që të pushoj pasi që u largua nga ekipi anglez Chelsea por “është duke shikuar përpara”, ka njoftuar agjencia që e përfaqëson atë.

Trajneri portugez “nuk do të marr pushim me pagesë” dhe është “shumë pozitiv”, ka thënë agjencia.

Deklarata e agjencisë AAC duket se e ka konfirmuar shkarkimin e Jose Mourinhos nga ekipi.

"Gjatë karrierës së tij, Jose ndonjëherë e ka zgjedhur ta lë ekipin, por vetëm në Chelsea, klubi ka vendosur që ai të largohet”, ka thënë agjencia.

Jose Mourinho është përjashtuar si menaxher i klubit futbollistik Chelsea të enjten, sipas njoftimeve nga BBC, pas një serie ndeshjesh me rezultate të pamjatueshme për ekipin.

“Chelsea” ka humbur 9 nga 16 ndeshjet e Premiere League dhe aktualisht gjendet në vendin e 16 në tabelë.

Mourinho është emëruar menaxher i Chelseas në qershor të vitit 2013.

XS
SM
MD
LG