Ndërlidhjet

Afganistan: Nga ndeshja e autobusit me kamion – 43 të vdekur


Ilustrim

Ministria e mbrojtjes e Afganistanit thotë se së paku 43 vetë janë vrarë dje pasi një autobus i udhëtarëve është ndeshur me një kamion në pjesën veriore të Afganistanit.

Në kumtesën e sotme, ministria ka njoftuar se në mesin e të vrarëve ka pasur gra dhe fëmijë. Ndeshja ka ndodhur në autostaradën në provincën Samangan.

Ministria e mbrojtjes tha se 17 vetë ishin lënduar në këtë ndeshje direkte të autobusit me kamionin.

XS
SM
MD
LG