Ndërlidhjet

Edhe tetë të vrarë nga stuhitë në SHBA


Ilustrim

Tetë persona raportohet se kanë humbur jetën nga një tornado i fuqishëm në Teksas, duke çuar në 26 numrin e të vdekurve nga stuhitë e kësaj jave në Shtetet e Bashkuara.

Tornadoja në dhe përreth qytetit Dallas ka dëmtuar ose shkatërruar dhjetëra shtëpi.

Aeroporti në Dallas, njëri nga më të ngarkuarit në Shtetet e Bashkuara, ka pezulluar të gjitha fluturimet për më shumë se një orë.

Si pasojë e stuhive të kësaj jave në SHBA, 18 persona janë raportuar të vdekur në Misisipi, Tenesis, Arkansas dhe Alabama.

Meteorologët thonë se temperaturat e larta, të pazakonta në këtë kohë, i kanë kontribuuar fuqisë së stuhive.

XS
SM
MD
LG