Ndërlidhjet

AFP: Papa do të vizitojë Kosovën më 2016


Papa Françesku

Agjencia e lajmeve AFP raporton se Papa Françesku do të vizitojë Kosovën në vitin 2016.

“Vizitat në Kosovë dhe Armeni pritet të shtohen në ditarin e tij, ndërsa Franca dhe Argjentina shihen po ashtu si destinacione të mundshme në 12 muajt e ardhshëm”, shkruan AFP.

Sipas burimit të njëjtë, Papa, 79 vjeç, ka planifikuar tashmë udhëtime të mëdha në Meksikë në muajin shkurt dhe në Poloni në muajin korrik.

XS
SM
MD
LG