Ndërlidhjet

Sulm në zonën e konsullatave në Afganistan


Afganistan

Një shpërthim i fuqishëm është ndjerë në një zonë të konsullatave të huaja në qytetin lindor të Afganistanit, Xhalalabad.

Attaullah Khugyani, zëdhënës i guvernatorit të provincës, ka thënë se nuk ka raporte të menjëhershme për viktima.

Caku i sulmit nuk është ende i qartë.

Në zonën e sulmuar ndodhen konsullatat e Indisë, Pakistanit dhe Iranit.

XS
SM
MD
LG