Ndërlidhjet

Mustafa dhe Vuçiq biseduan me telefon


Aleksandar Vuçiq, Federica Mogherini dhe Isa Mustafa (djathtas) gjatë takimit më 13 tetor 2015 në Bruksel

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar sot me telefon me kryeministrin e Kosovës, Isa Musatafa, për zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit, ka kumtuar qeveria e Serbisë.

Të dy kryeministrat kanë biseduar edhe për vazhdimin e dialogut ndërmjet Beogradit e Prishtinës.

Mëtutje në kumtesë theksohet se Aleksandar Vuçiq ka ofruar ndihmën e qeverisë së Serbisë për kapërcimin e pasojave të vërshimeve, që i kanë goditur disa komuna në Kosovë.

XS
SM
MD
LG