Ndërlidhjet

Delawie: Po kërcënohet demokracia dhe ajo që u ndërtua pas pavarësisë


Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, përmes një postimi në rrjetin Twitter e ka dënuar dhunën e sotme gjatë protestave në Prishtinë.

“Dhuna politike kërcënon demokracinë dhe gjithë atë që Kosova e ka arritur që nga pavarësia”, ka shkruar ambasadori amerikan.

Një postim poashtu në Twitter, përkitazi me protesten e sotme në Prishtinë, Delawie e ka bërë edhe një ditë më parë duke thënë “se e drejta për protesta paqësore është themel i demokracisë”.

XS
SM
MD
LG