Ndërlidhjet

Thaçi: Dhuna, mesazhi më i keq për Kosovën dhe qytetarët


Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se “dhuna e sotme e përsëritur nga partitë opozitare është mesazhi më i keq i mundshëm për Kosovën dhe qytetarët e saj”.

Kjo dhunë, sipas tij, është cenim i rendit kushtetues e ligjor.

“Është cenim i procesit për liberalizimin e vizave, goditje e re për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, për zhvillimin ekonomik dhe për ardhjen e investitorëve të huaj”, ka shkruar mes të tjerash Thaçi.

Tutje, Thaçi ka shkruar se dhuna e përsëritur sot është “atak edhe i mbështetjes së partnerëve të Kosovës: SHBA-ve, BE-së dhe NATO-s”.

Kjo dhunë, sipas tij, entuziazmon kundërshtarët e konsolidimit të shtetit të Kosovës.

XS
SM
MD
LG