Ndërlidhjet

Kerry dhe Lavrov takohen më 20 janar


Ilustrim

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry dhe Ministi i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, do të takohen në Zvicër më 20 janar.

Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Kerry dhe Lavrov kanë biseduar sot në telefon dhe janë darorduar për këtë takim.

Sipas kësaj ministrie, Kerry dhe Lavrov do të diskutojnë për mënyrat e zgjidhjes së konflijktit në Siri si dhe për situatën në Ukrainë.

Sekretari amerikan gjatë të enjtes ka qëndruar në Londër ku mes të tjerash është takuar edhe me Ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite.

XS
SM
MD
LG