Ndërlidhjet

Vazhdon kërkimi për tre amerikanët e zhdukur


Irak

Një operacion i madh kërkimi për tre amerikanë të zhdukur në Bagdad, është në zhvillim e sipër.

Mediat irakiane dhe zyrtarët kanë thënë se tre amerikanët janë rrëmbyer, së bashku me përkthyesin irakian, në lagjen Dora.

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, John Kirby, ka thënë se autoritetet amerikane janë duke bashkëpunuar me zyrtarët irakianë “për të gjetur dhe shpëtuar tre individët”.

Ata janë zhdukur më 15 ose 16 janar.

Një kolonel i policisë irakiane i ka thënë agjencisë AFP se ata janë rrëmbyer nga milicë, të veshur me uniforma ushtarake

XS
SM
MD
LG