Ndërlidhjet

Kosova përkujton ushtarët sllovakë të KFOR-it


Zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe i Çështjeve Evropiane.

Në Prishtinë pritet që sot të bëhet zbulimi i pllakës përkujtimore në nderim të ushtarëve sllovakë, që humbën jetën në aksidentin ajror, duke u kthyer nga misioni i tyre në kuadër të KFOR-it në Kosovë.

Në këtë ngjarje pritet të marrin pjesë edhe presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe i Çështjeve Evropiane.

XS
SM
MD
LG