Ndërlidhjet

11 të vrarë në Peshawar


Punonjësit e emergjencës pakistaneze janë mbledhur në vendin ku ka shpërthyer një bombë, në një rrugë që çon nga qyteti i Peshawar-it në provincën Khiber dhe në Afganistanin fqinj. Policia në Peshawar ka njoftuar se nga sulmi janë vrarë më shumë se 11 persona, përfshirë pesë policë dhe së paku një fëmijë. Një zyrtar i qeverisë lokale tha se sulmuesi kishte hipur në një motor dhe është përplasur me pikën e kontrollit të policisë Dy grupe militante – talibanët pakistanez dhe Lashkar-e-Islam – e kanë marrë përgjegjësinë për sulmin.

XS
SM
MD
LG