Ndërlidhjet

Dhjetë vjet nga vdekja e Rugovës


Presidenti i parë i Kosovës, Ibrahim Rugova

Janë bërë sot dhjetë vjet nga vdekja e presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Rugova ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006 pas një beteje me kancerin në mushkëri.

Udhëheqës të institucioneve dhe partive politike në Kosovë do ta shënojnë këtë përvjetor me homazhe dhe aktivitete të tjera.

Rugova ishte shpallur hero i Kosovës nga ish-presidenti Fatmir Sejdiu.

XS
SM
MD
LG