Ndërlidhjet

Nis takimi Mustafa-Mogherini


Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe perfaqësuesja e lartë e BE-sw, Federica MOgherini

Në Bruksel ka nisur takimi në mes të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini dhe kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Ky takim i paraprin takimit që më vonë pritet ta ketë zonja Mogherini së bashku me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq përkatësisht takimit që më vonë do ta kenë dy kryeministrat së bashku me përfaqësuesen e lartë të BE-së.

Zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kociançiq, në rrjetin social Twitter e ka publikuar një fotografi nga fillimi i takimit në mes të Mogherinit në njërën anë dhe kryeministrit Isa Mustafa e zëvendëskryeministri Hashim Thaqi në anën tjetër.

Kocijançiq përmes postimit ka njoftuar për nisjen e takimit në mes të zonjës Mogherini dhe delegacionit nga Kosova.

XS
SM
MD
LG