Ndërlidhjet

Arrijnë ndihmat në Damask të Sirisë


Ndihmat në Siri (foto nga arkivi)

Një konvoj me ndihma mjekësore dhe ushqimore ka arritur sot në qytetin e rrethuar nga regjimi sirian në afërsi të kryeqytetit Damask , ka njoftuar Kryqi i Kuq.

“Ne kemi hyrë me ndihma mjekësore në Moadimayat al-Sham dhe jemi duke e shpërndarë ushqimin dhe ndihmat shëndetësorë në zonën që gjendet në mes të regjimit dhe rorcave rebele”, ka njoftuar Pawel Krzysiek, zëdhënës në Damask i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq.

Në kuadër të konvojit, sipas tij, janë dhjetë kamionë të ngarkuar me ndihma ushqimore dhe dy të tjerë me pajisje mjekësore.

XS
SM
MD
LG