Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

“The Revenant” merr disa çmime në Bafta


Aktori kryesor në filmin "The Revenant", Leonardo DiCaprio

Filmi “The Revenant” është shpallur filmi më i mirë në Akademinë Britanike për Televizion dhe Arte, Bafta

Aktori që e luajti rolin kryesor në këtë film, Leonardo DiCaprio, është shpërblyer si aktori më i mirë derisa regjisori i filmit, Alejandro G Inarritu, është shpallur si regjisori më i mirë.

Ceremonia e mbajtur të dielën në Shtëpinë e Operës Royal të Londrës është drejtuar nga aktori britanik, Stephen Fry.

Filmi aksion “Mad Max: Fury Road”, është shpërblyer me katër çmime, për girmin më të mirë, redaktimin, kostumet dhe dizajnin e prodhimit.

Aktorja, Brie Larson, e ka fituar çmimin kryesor për aktoren më të mirë në rolin e nënës së rrëmbyer në filmin “Room”.

Regjisori i filmit, Lenny Abrahamson, i cili e morri çmimin në vend të sa, tha se Larson është një nga aktoret më të mira të brezit të saj.

XS
SM
MD
LG