Ndërlidhjet

Grumbullohen protestuesit e ftuar nga opozita


Protestuesit para Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë, 17 shkurt 2016

Ka filluar grumbullimi i qytetarëve që kanë shprehur interesim të marrim pjesë në protestën e sotme, të thirrur nga tri subjektet opozitare, Lëvizjes Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma.

Qytetarët janë transportuar nga qytete e mjedise të ndryshme të Kosovës. Ata fillimisht janë tubuar tek Biblioteka Kombëtare, prej nga më pas do të nisen për në qendër të Prishtinës, ku qytetarë të shumtë po festojnë Ditën e Pavarësisë.

Ndërkohë, Policia e Kosovës tashmë duke e mobilizuar për të siguruar mbarëvajtjen e protestës.

XS
SM
MD
LG