Ndërlidhjet

Manchester City ofron 50 milionë euro për Granit Xhakën


Pep Guardiola - foto arkivi

Ekipi anglez i futbollit Manchester City ka përgatitur një ofertë prej 50 milionë eurosh për mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka, i cili aktualisht luan me klubin gjerman, Borussia Monchengladbach.

Gazeta gjermane Bild shkruan se trajneri i ardhëshëm i City-t, Pep Guardiola, është i etur që të ketë Xhakën në dispozicion dhe është lejuar që të shpenzojë 50 milionë euro për të.

Për Xhakën, 23 vjeç, ka shprehur interesim edhe Arsenali.

XS
SM
MD
LG