Ndërlidhjet

Presidenti i Kosovës do të zgjidhet të premtën


Nga takimi i Kryesisë së Kuvendit...

Kuvendi i Kosovës do të zgjedhë presidentin e ri të vendit të premtën në orën 11.

Kandidatë për president janë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Rafet Rama, po ashtu nga kjo parti.

Kështu është vendosur të mërkurën në takimin e Kryesisë së Kuvendit.

Ky takim është ndërprerë një herë për shkak se opozita ka hedhur gaz lotsjellës.

Takimi më pas është zhvilluar në një hapësirë tjetër të Kuvendit, pa opozitën.

Lexoni edhe këtë.

Gaz lotsjellës në takimin e Kryesisë së Kuvendit

XS
SM
MD
LG