Ndërlidhjet

Lirohet zyrtari i rrëmbyer afgan nga Pakistani


Ilustrim

Një ish-guvernator i një province afgane është liruar nga Pakistani, dy javë pasi ai ishte rrëmbyer nga persona të armatosur.

Lirimi i Fazlullah Wahidit, ish-guvernator i provincës Herat, është konfirmuar nga një diplomat afgan në Peshawar, për Radio Marshaal.

Diplomati Azam Nuristani tha se Wahidi është kthyer në Afganistan, është në gjendje të mirë dhe do të ribashkohet me familjen e tij së shpejti.

Ai ishte raportuar i zhdukur që nga 12 shkurti.

XS
SM
MD
LG