Ndërlidhjet

Në Oman, 18 të vdekur nga përplasja e autobusit


Ilustrim

Të paktën 18 njerëz kanë vdekur, dhe 14 të tjerë janë plagosur, kur një autobus, me të cilin ishin duke udhëtuar, u përplas me një kamion, në pjesën qendrore të Omanit.

Lajmi u bë i ditur mëngjesin e së martës, nga agjencia shtetërore ONA.

Aksidenti ndodhi në një udhë lidhëse të distrikteve Ibri dhe Fuhud, ndërsa viktimat raportohet se vijnë nga disa vende të ndryshme.

XS
SM
MD
LG