Ndërlidhjet

Dy militante sulmojnë policinë në Stamboll


Ilustrim

Në Stamboll, dy militante femra kanë gjuajtur një granatë dhe kanë shtënë në drejtim të forcave speciale turke, duke i rrethuar ata në një ndërtesë banimi.

Militantet, të cilat ishin strehuar në atë ndërtesë pasi kishin sulmuar një stacion policor, më vonë u vranë.

Grupi i jashtëligjshëm DHKP, i cili kishte sulmuar ambasadën amerikane në Stamboll, më herët këtë vit, e mori përgjegjësinë për sulmin.

XS
SM
MD
LG