Ndërlidhjet

Pesë të vrarë nga të shtënat në Pensilvani


SHBA - foto arkivi

Pesë persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga të shtënat në shtetin lindor të SHBA-së, Pensilvani.

Policia ka thënë se dy persona të armatosur i janë afruar festës së një shtëpie pranë Pitsburgut, duke hapur zjarr nga një rrugicë.

Policia është vënë në kërkim të sulmuesve të dyshuar.

Ky është sulmi i fundit në serinë e të shtënave masive në SHBA, të cilat kanë ngritur kontrollin e armëve si çështje në zgjedhjet presidenciale në këtë vend.

XS
SM
MD
LG