Ndërlidhjet

Gjermani: Nga eksplodimi i veturës është vrarë shoferi


Pamje panoramike e Berlinit

Një eksplodim që sot e ka shkatërruar një veturë dhe e ka vrarë shoferin e saj, në pjesën qendrore të Brukselit, gjatë trafikut të dendur, me gjasë është shkaktuar nga bomba, tha policia, derisa hetuesit po punojnë me supozim se sulmi nuk ishte i ndërlidhur me terror.

Askush tjetër nuk është prekur nga ky eksplodim.

Disa orë pas eksplodimit, policia ishte e nfokusuar në mundësinë se shpërthimi mund të ketë qenë i ndërlidhur me krim të organizuar, tha zëdhënësja e policisë në Berlin, Kerstin Ziesmer.

Ajo theksoi se hetuesit e kanë identifikuar personin që ishte vrarë, por ka refuzuar ta publikoj emrin e tij, duke cituar se po zhvillohen hetime, raporton AP nga Berlini.

XS
SM
MD
LG